پاورپوینت فرایند تشخیص

پاورپوینت فرایند تشخیص

پاورپوینت فرایند تشخیص

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش     تعداد اسلاید: 44

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

مقدمه

در دهه 1990 سازمانی موفق است که انعطاف پذیری و توانایی تحول سریع را داشته باشد . بالندگی سازمانی در هسته درونی خود یک برنامه کششی است این برنامه بر پایه اطلاعات درست درباره وضع موجود ، فرصتها و دشواریهای کنونی و پیامدهای کنشهایی ست که برای دستیابی به هدف به اجرا درآمده اند استوار است .
یک برنامه بالندگی سازمان با عنصر تشخیص آغاز می شود . تشخیص سازمانی با فراهم آوردن اطلاعات لازم سازمانی با واکنش سریع را شکل می دهد که میتواند با عوامل موثر تغییر فعالانه برخورد کند .
تشخیص سازمانی رکن اصلی فرآیند بالندگی سازمان است .
 

 

اجزای عملیاتی فرایند بالندگی سازمان

1- تشخیص( علت یابی )
2- عمل یا اقدام
3- تثبیت یا تداوم فرآیند

 

تشخیص یاعلت یابی

تشخیص علل مشکلات سازمانی بعنوان حساس ترین جز استقرار یک طرح بهسازی سازمان تلقی میگردد .
تشخیص حدود 85% طرح بالندگی سازمان است .
سیستم جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات را علت یابی گویند علت یابی بر پایه اطلاعات جهت تجزیه و تحلیل و شناخت دقیقتر ساختار ، تعاملات ، رویه عملها و روشها ، سبکهای مدیریتی و سایر عناصر سیستم لازم و ضروریست .
علت یابی نیازمند داشتن نگرشی سیستماتیک و منظم بکل فرایندها است

 

 

هدف تشخیص

هدف تشخیص سازمانی تهیه تحلیل دقیقی از اطلاعات در مورد ساختار ، سازماندهی ، کنش متقابل ، شیوه ها و پایه ای برای دخالتهای ساختاری ، رفتاری و فنی را فراهم می آورد تا عملکرد سازمانی را بهبود ببخشد .
برای تشخیص یک مسئله داشتن روشی نظامند ضروریست برای اثر بخشی ، تغییر سازمانی باید بر اساس شناسایی دقیق مسئله باشد .
دستورالعمل اجرایی بالندگی سازمانی برای مشاور: ابتدا باید نظر سازمان درباره ی مشکل سئوال شود این نظرات را فقط پس از تحقیق و اثبات درستی باید پذیرفت .
اگر مدیریت نظری داشته باشد شایسته است مشاور شرح و نظرات او را در مورد مشکل بشنود ، اما مشاور باید اجازه داشته باشد درباره درستی یا نادرستی نظرات او تحقیق کند .
برای تشخیص درست داشتن اطلاعات معتبر درباره وضع و منظم کردن اطلاعات موجود بصورت الگوهایی هدفمند حائز اهمیت است .